Co mogłabym dziś zrobiś trochę bardziej dorośle?

To też się zdarza. Zachorowałam. Dorośli raczej nie chcą chorować.

Musiałam o tym poinformowac w pracy. Oczywiście był wielki lament. Wiele planów wzięło w łeb. Byłam pod presją. Rozumiem. Dawałam niesmiałe sygnały, że źle się czuję, że nie wystarczy, że wezmę sie w garść. Szefowa prosi – może jednak, bo wiesz, nie ma komu, nie ma jak, terminy sie walą. Ustąpiłam. Powiedziałam – zobaczymy.

Czas mija, mojego samopoczucia to nie obchodzi. Poprawa niewielka. Dzwonię – nie dam rady. Słyszę – Nie możesz mi tego zrobić.

Rozumiecie, poziom próżności idzie w górę, jestem niezastąpiona. Nie wiem jak sie wywinąć.

W pierwszym odruchu zaczęłam konstruować w głowie plan: Poproszę przyjaciółkę, niech mnie zastąpi w kontakcie. Ustalimy co powie. W tym wypadku nie będzie dyskusji. Prawda, jakie proste?

Ale po chwili myślę sobie: I co? Chcesz kogoś wciągać w intrygę? Czy to jest dorosłe? Jeszcze nie ten czas. Jest to wyjście awaryjne. Trochę bardziej dorośle będzie przejąć inicjatywę. Podać czas potrzebny na rekonwalescencję. Ustalić termin. Zadzwonić. Poinformować. Kropka.

Zatem do dzieła.

3 responses to “Co mogłabym dziś zrobiś trochę bardziej dorośle?”

  1. No jeszcze kolejna dorosla reakcja moglo byc ustalenie takiego rozwiazania zeby i szefowa nie musiala panikowac 🙂 Niemniej jednak zdrowie to podstawa – chyba zaden jeszcze kontrakt nie byl na wage zycia i smierci (odpukac:))

    1. No, no, zobaczymy, jak zacznę na niej ćwiczyć porozumiewanie bez przemocy. Myślisz, że się da tak zrobić, żeby ochronić panikarza?

  2. Hmm, tu nie chodzi chyba o chronienie (oj, potrzebuje przeczytac Rosenberga po raz kolejny;)) raczej o takie rozwiazanie zeby obie strony byly wysluchane i doszly do takiego wyniku z ktorym sie czuja w zgodzie (moze nie koniecznie 100%, ale jednak zgodzie).

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: